Вальмовий дах складається з чотирьох скатів.
- Кінець (їх називають стегнами) мають трикутний вигляд. Вони займають простір від кінця коника до карнизу. Два інші скати трапецієподібні.
- Практичність забезпечується функцією конструкції.
- Насамперед це стосується відведення атмосферних опадів. Але технологія виготовлення набагато складніша. Для його будівництва вам знадобиться команда досвідчених будівельників.
- Один з недоліків, на мансардному рівні не буде фронтонів, а для покращення освітлення потрібно буде зробити більше мансардних вікон. Це підвищить складність процесу проектування, зокрема розрахунку кроку ферми. Незважаючи на те, що така конструкція справляється з опадами, її часто використовують у посушливих районах.
- Вальмовий дах стане в нагоді, якщо потрібно зробити: будинок з верандою; довгаста будівля; Г-подібний будинок двосхилий покрівля цього типу має риси класичної двосхилий та вальмової. Конструкція не має гострих кутів, а одна з основних її функцій – захист від сильного вітру. У регіонах зі сніговими зимами такі дахи роблять із невеликих дахів та крутіших скатів.
- Якщо на ділянці будинку не буває сильного снігопаду, навіси мають бути більшими, а схили відносно невеликі. У типовій вальмовій покрівлі зрізаний торцевий скат. Вільний простір крупним планом вікном (у тому числі суцільним) або стіною. Однак частково навісний дах може з’єднувати двосхилі елементи. У цьому випадку залишається чотири елементи поверхні.
- На відміну від попереднього варіанту, бічні укоси позбавлені нижньої частини, а передні мають форму, що віддалено нагадує трапецію, але з шістьма кутами. За такої конструкції вийде горище більшого розміру. Шатровий це чотирисхилий дах, що складається з однакових трикутних секцій. Вони мають бути рівнобедреними. Схили з’єднуються рівно посередині. Через строгі геометрії цього покриття воно підходить не для всіх будинків. Назва походить від слова “намет” – прямокутний будинок.
Шатровий дах ще називають пірамідальним.
Його можна встановлювати в будинках із квадратним або правильним чотирикутником (не у всіх випадках). Звиси такої покрівлі знаходяться на однаковій висоті. Незважаючи на простий зовнішній вигляд, монтаж даху такого типу технічно складний.
- Переваги вальмового даху є теплові властивості та стійкість до сильних вітрів.
- Головний недолік-наявність безлічі з’єднань у конструкції ферми, що робить процес будівництва більш складним та трудомістким.
- Інші мінуси: суттєві відходи покрівельних матеріалів. Мало місця під горищем. Для нього характерна велика варіативність виконання залежно від кількості, форми, розташування та розміру вершин (щипців).
- Кути, що затонули, вимагають дуже акуратної, ретельної і точної обробки.
- На багатосхилі покрівлі велика кількість западин у точках з’єднання скатів. Він підноситься на об’єктах складного планування, незвичайних архітектурних форм, мансардних відсіків.
- Зазвичай відбувається скупчення снігу, тому вони мають бути постійними та максимально щільними.
- Збільшення вантажопідйомності може перетворити розжолобок з найбільш чутливих елементів конструкції даху на найбільш функціональні.
Одна з головних переваг багатосхилих покрівлі – врівноваженість кроквяної системи. Основна проблема-складність монтажу.
- Склепінчастий дах незважаючи на те, що встановлення склепінної покрівлі сама по собі набагато дорожче, витрата матеріалів можуть бути невеликими.
- Діамант дах складається з чотирьох діагональних ромбів, сплющених в одній точці у центрі.
- Підходить для будинків квадратної форми.
Ромбоподібна покрівля, що встановлюється на будиночки, дачі.
За бажання можна зробити велике високе горище. Дах із ромбами найчастіше можна побачити на одноповерхових будинках.
Його конструкція складається з чотирьох трикутних скатів (стегон) у верхній половині і такої ж кількості прилеглих трикутних скатів, спрямованих нагору.
У цьому будинку буде чотири фронтони. Як кроквяна система використовується особлива конструкція стрижнів у вигляді восьмикутного купола.
Класична ромбоподібна покрівля передбачає наявність центральної колони. Однак монтувати дах і без нього можна. Як вибрати скат даху для подальшого облаштування декоративних елементів (оригінальні слухові вікна та димарі, незвичайні фронтони) покрівлі встановлюють з великим ухилом, місцями майже вертикальним.
Таку конфігурацію можна використовувати для пристрою повноцінної статі з різними дизайнерськими рішеннями. Невеликий ухил краще захистить від вітру, тому що площа контакту буде більшою. Однак це не стосується дахів із дуже низьким ухилом.
Дощова вода та снігопад з низького даху спускаються повільніше, що може призвести до протікання.
Покриття з невеликим ухилом потребує більш ретельного догляду.
Немає необхідності чистити схили з кутом 45° та більше. Покрівля з крутим ухилом (від 45°) вважається “самоочисною”.
Щодо плоский дах-найекономічніший варіант, але горищного приміщення буде мало.