Проектуємо покрівлю будинку онлайн

Протягом 15 хвилин зможемо надати першу візуалізацію даху вашого будинку або будівлі, при це потрібно мати тільки телефон з Інтернетом і первинними даними розмірів будівлі або споруди.

Будівництво починається з планування, проектування та фінансування.

Триває до тих пір, поки проект не буде побудований і готовий до використання.

Розглянемо деякі нюанси скатної покрівлі, її пристрою, монтажу і деяких елементів дахів.

Односхилий дах приватного будинку виглядає дуже просто.
Цей вид будівництва використовується рідко, але його можна побачити в простих заміських будинках.

Недоліком такого пристрою є односторонній водовідвід, він має набагато більше навантаження, ніж двосторонній або інші види. Зовнішній вигляд даху з одностороннім скатом не самий представницький. Таку конструкцію можна вважати оптимальним рішенням для облаштування різних малогабаритних прибудов або складів. Тим, хто хоче встановити такий дах, варто подумати про систему відведення води. Головний критерій-це пропускна здатність. Зі сніговими масами така конструкція дуже добре працює. Односхилий дах підходить як в холодному, так і в регіонах з невеликою кількістю опадів.

Двосхилий - цей тип покрівлі може мати: підвісні або похилі крокви.
Різні карнизні звіси. Нерівні кути нахилу.

Конструкція двосхилим даху складається з несучих балок і прикріпленого до обрешітки руберойду. Кроквяна система, як правило, складається з брусків, з’єднаних металевими частинами. Верх даху утворює коник. Він розташований рівно по центру або ближче до якого краю. Один з підвидів двосхилим даху-багатокутний (кути скатів з обох сторін не однакові). Дизайн такого даху виглядає оригінально, але у конструкції є істотний мінус і це горищний простір використовується нераціонально.

визуальное проектирование двускатной крыши частного дома
проектирование двускатной кровли частного дома визуальное
Мансардний дах не тільки позбавляє від такої проблеми, але і будується спеціально для горищного приміщення
Складки крокв створюють додатковий обсяг мансарди.

Естетичність-це ще одна перевага ламаної двосхилим даху. Симетричний візерунок має форму рівнобедреного трикутника. Мансарда цей тип даху не відноситься безпосередньо до двосхилим, так як вона також може бути консольної або зламаною. Головна особливість-поділ схилу на пологу (верхню) і круті (розташовані знизу) частини. Звичайна двосхилий мансардний дах має паралельні один одному прямокутні крокви. Крутий ділянку схилу добре справляється зі сніговим навантаженням. Мансардний дах теж можна віднести до зламаною. Відмінна риса останніх, це презентабельний зовнішній вигляд. Банти роблять зовні або всередині. Їх часто комбінують: виходить, що дах незвичайної форми з безліччю внутрішніх і зовнішніх кутів. Дах консолі поєднує в собі риси двосхилим і скатної. Його частини можуть виходити за стіни будівлі на кілька метрів, створюючи всередині багато місця. Бувають і змішані горищні конструкції.

чертеж и детализация проекта многоуровневой сложной крыши дома
монтаж любой сложности кровли
визуальное проектирование кровли частного дома
Вальмова покрівля- ще один поширений вид даху.
Вальмовий дах складається з чотирьох скатів.

Кінець (їх називають стегнами) мають трикутний вигляд. Вони займають простір від кінця коника до карниза. Два інших ската трапецієподібні.
Практичність забезпечується функцією конструкції.
В першу чергу, це стосується відведення атмосферних опадів. Але технологія виготовлення набагато складніше. Для його будівництва вам знадобиться команда досвідчених будівельників.

Один з недоліків, на мансардному рівні не буде фронтонів, а для поліпшення освітлення необхідно буде зробити більше мансардних вікон. Це підвищить складність процесу проектування, в тому числі розрахунку кроку ферми. Незважаючи на те, що така конструкція справляється з опадами, її часто використовують в посушливих районах.

Вальмовий дах стане в нагоді, якщо потрібно зробити: будинок з верандою; довгаста будівля; Г-подібний будинок двосхилий покрівля цього типу має риси класичної двосхилим і вальмовой. Конструкція не має гострих кутів, а одна з основних її функцій – захист від сильного вітру. У регіонах зі сніговими зимами такі дахи роблять з невеликих дахів і більш крутих скатів. Якщо на ділянці будинку не буває сильного снігопаду, навіси повинні бути великими, а схили відносно невеликі. У типовій вальмовой покрівлі зрізаний торцевий скат. Вільний простір закладають вікном (в тому числі суцільним) або стіною. Однак частково навісний дах може з’єднувати двосхилі елементи. У цьому випадку залишається чотири елементи поверхні.

На відміну від попереднього варіанту, бічні укоси позбавлені нижньої частини, а передні мають форму, віддалено нагадує трапецію, але з шістьма кутами. При такій конструкції вийде горище більшого розміру. Шатрова це чотирьохскатний дах, що складається з однакових трикутних секцій. Вони повинні бути рівнобедреними. Схили з’єднуються рівно посередині. Через строгі геометрії цього покриття, воно підходить не для всіх будинків. Назва походить від слова “намет” – прямокутний будинок.

Шатровий дах ще називають пірамідальної. Його можна встановлювати в будинках з квадратним або правильним чотирикутником (не у всіх випадках). Звіси такої покрівлі знаходяться на однаковій висоті. Незважаючи на простий зовнішній вигляд, монтаж покрівлі такого типу технічно складний.

Перевагами вальмового даху є теплові властивості і стійкість до сильних вітрів. Головний недолік-наявність безлічі з’єднань в конструкції ферми, що робить процес будівництва більш складним і трудомістким. Інші мінуси: значні відходи покрівельних матеріалів. Мало місця під горищем. Для нього характерна велика варіативність виконання в залежності від кількості, форми, розташування і розміру вершин (щипців). Затонулі кути вимагають дуже акуратною, ретельної і точної обробки. На багатоскатної покрівлі є велика кількість западин в точках з’єднання скатів. Він височіє на об’єктах складного планування, незвичайних архітектурних форм, мансардних відсіків. Зазвичай відбувається скупчення снігу, тому вони повинні бути постійними і максимально щільними. Збільшення вантажопідйомності може перетворити ендову з найбільш чутливих елементів конструкції даху в найбільш функціональні.

Одна з головних переваг багатоскатної покрівлі – врівноваженість кроквяної системи. Основна проблема-складність монтажу.
Склепінчастий дах незважаючи на те, що установка склепінчастої покрівлі сама по собі набагато дорожче, витрата матеріалів можуть бути невеликими. Діамант дах складається з чотирьох діагональних ромбів, сплющених в одній точці в центрі. Підходить для будівель квадратної форми.

Ромбовидна покрівля, що встановлюється на будиночки, дачі.

При бажанні можна зробити великий високий горище. Дах з ромбами найчастіше можна побачити на одноповерхових будинках. Його конструкція складається з чотирьох трикутних скатів (стегон) у верхній половині і такої ж кількості прилеглих трикутних скатів, спрямованих вгору. У цій будівлі буде чотири фронтони. Як кроквяної системи використовується особлива конструкція стрижнів у вигляді восьмикутного купола.

Класична ромбовидна покрівля передбачає наявність центральної колони. Однак монтувати дах і без неї можна. Як вибрати скат даху для подальшого облаштування декоративних елементів (оригінальні слухові вікна і димоходи, незвичайні фронтони) покрівлі встановлюють з великим ухилом, місцями майже вертикальним.
Таку конфігурацію можна використовувати для пристрою повноцінного статі з самими різними дизайнерськими рішеннями. Невеликий ухил краще захистить від вітру, так як площа контакту буде більше. Однак це не стосується дахів з дуже низьким ухилом.
Дощова вода і снігопад з низькою даху спускаються повільніше, що може привести до протікання.
Покриття з невеликим ухилом вимагає більш ретельного догляду. Немає необхідності чистити схили з кутом 45 ° і більше. Покрівля з крутим ухилом (від 45 °) вважається “самоочищається”. Щодо плоский дах – найбільш економічний варіант, але горищного приміщення буде мало.

Елементи конструкції даху

Дах містить різні елементи. Всі види дахів складаються з скатів-поверхні з певним ухилом. Це кілька незалежних один від одного компонентів, які розташовані близько один до одного, рідше – один. Конем називають верхню лінію, паралельну горизонту, де з’єднуються кілька ковзанів. Такою ж назвою можуть бути плитки і гребені. На багатьох дахах є такий елемент, як ендова. Це внутрішній кут на перетині двох укосів. Ендова-основний вузол покрівельної конструкції. Звіси бувають двох типів. Карнизи-розташовуються збоку від поверхні покрівлі, виступаючи за стіни будівлі; фронтон-частина даху, що нависає над фронтоном будівлі. Обидва варіанти можуть бути строго прямолінійними за формою або ж виконані оригінальним способом.

Основою конструкції даху є кроквяна система-несуча конструкція з крокв, підкосів, стійок і ригелів. Кроквяні конструкції обладнають по-різному. Конфігурація сараю передбачає наявність двох рядів стійок або стін в якості опор для кроквяних ніг. Одна стіна повинна бути вище. Фронтальна конструкція виконує несучу функцію на дахах, що складаються з двох прямокутних скатних поверхонь. У переважній більшості випадків ноги такої системи спираються на дві однакові стіни, що підтримують короб в будинку. Подушки на стегнах розраховані на чотири поверхні. Крокви утворюють два трапецієподібних і однакових трикутних підстави. В їх основі лежать довгі і торцеві стінки відповідно. Система вальмовой покрівлі спирається на ті ж стіни.

Зламані (мансардні) ферми встановлюються аналогічно двосхилим системам, але опори ферми розміщуються в два рівні.
Плоскі дахи покривають багатошаровим рулонним матеріалом, бітумом. Якщо ухил більше 5°, в обробці можна використовувати тришарові рулонні матеріали, які не мають захисту.
Бітумну гідроізоляцію з великим шаром рекомендується застосовувати при ухилі більше 10 °. При нахилі більше 15° укладіть хвилеподібні покрівельні листи.
Матеріалом виконання може бути бітулін, ондулін, єврошифер, азбестоцементний шифер. Використовуються глиняні плитки для поглиблень з ухилом 20°.
Оцинкована сталь, мідь, металева черепиця, металеві профілі і сталеві листи укладаються під кутом нахилу більше 30 °.
Гнуту сталь використовують на ухилах від 18 ° до 25 °, іноді від 8 °.
Підійдуть шиферні та азбоцементні плитки, а також покриття з натуральної плитки, якщо дах крутий (від 50°). Тріска і черепиця використовуються при обробці дахів, нахилених під кутом 80 °.
Мансарди можуть істотно відрізнятися по конфігурації.

Одна з головних особливостей мансардного даху – наявність загинів назовні, але є і внутрішні тріщини. Зламаний дах можна побачити на будівлях невеликих розмірів. Це вишуканий варіант двосхилим даху в декоративних цілях.

Шатровий дах повинен мати ухил 40°. Скат зроблений з підвітряного боку будівлі. Мансарда під простий симетричною дахом зазвичай має досить велику “глуху” зону біля стиків покрівлі зі стінами. Рекомендований ухил даху 45°. Хороше рішення-створити мансардний поверх з несиметричними пандусами. Він зможе утримувати високі предмети. Основна проблема-складність проектних розрахунків. Шатрові дахи необхідно робити з великим кутом нахилу.

У регіонах з ураганним вітром краще розташовувати похилий дах з навітряного боку, а несучу конструкцію зміцнювати діагональними зв’язками. Утеплення та гідроізоляція вибір матеріалу для гідроізоляції залежить від кліматичних умов. Найбільш часто використовують руберойд. Це дуже міцний матеріал. Його перевага полягає в тривалому терміні експлуатації.

Останнім часом стало популярним використання гідроізоляційних плівок для захисту шарів покрівлі від випаровування води. Утеплення здійснюється за рахунок внутрішньої обробки простору між ногами кроквяної конструкції. Це робиться до того, як остаточно повернути в кімнату тепло. В якості ізоляційного матеріалу було вибрано скловолокно, скло або мінеральна вата. Скловата випускається у вигляді пластин і рулонів. Рекомендується вибір листового утеплювача. Вони міцніші, менш деформуються і практично не відрізняються за ізоляційними властивостями. Крім того, листи пінопласту можна використовувати для утеплення покрівлі.

Параметри ізоляційного матеріалу:
повітропроникність;
стисливість;
паропроникність;
міцність на стиск;
щільність;
теплопровідність.

вальмова покрівля
проектируем с заказчиком вальмовую крышу
начальный вид вальмовой крыши при начале проекта
Вальмова покрівля- ще один поширений вид даху.

Дизайн і колірні рішення покрівлі

За останні 15-20 років стали популярні плоскі покрівлі. Такий варіант дозволяє перенести акцент на основну частину будівлі. Будинки з плоским дахом можуть мати незвичайну і геометрично складну форму в дусі сучасних стилів, таких як мінімалізм, біотехнологія, хай-тек і авангард. Скатна покрівля більш різноманітна. Похилі дахи необхідні в різних конструкціях будівель. Підвісна дах красиво виглядає з прозорими стінами. Полігранний дах може бути оформлена в неповторному французькому стилі або в стилі традиційної архітектури.

Колірна гамма підбирається в залежності від кольору самої споруди. Дах темніє, тому вибір відтінків часто обмежується темними, холодними і змішаними відтінками. Покрівля оригінального виду найкраще виглядає в синьому, блакитнуватому, чорному і сірому кольорах.

Процес монтажу покрівлі починається з проектування.

монтаж любой сложности кровли
проект багаторівневої складної покрівлі даху будинку

На цьому етапі розраховуються різні параметри, враховуються всі побажання. Багато що залежить від конструкції каркаса. Оптимальне розташування і розмір мансардних вікон визначається ще до початку будівництва. Після установки кроквяної системи починається основна частина робіт. Конструкція буде покрита відповідною конфігурацією. Покрівельні матеріали повинні бути з міцних і довговічних матеріалів.

Основними критеріями їх вибору є такі показники, як нахил схилів, вітряність території, кількість і тип опадів в регіоні. За останні кілька десятиліть для обробки з’явилося багато якісних функціональних матеріалів. Після того, як буде завершена зовнішня планування покрівлі, слід зайнятися вибором утеплювача, гідроізоляції і утеплювача.

Наші послуги з влаштування та монтажу дахів

Візуальне проектування покрівлі/даху до початку монтажу на будівлю, покаже вам переваги і недоліки вашої даху при експлуатації будівлі.

01.

Ремонт

Будинків Будівель Офісів Ангарів

02.

Будівництво

Споруд Складів Павільйонів Каркасних будівель

03.

Реконструкція

Металоконструкцій Квартир Басейнів

Початок монтажу крокв

Виконуємо монтаж будь-яких обсягів покрівлі(тільки скатної), також виробляємо монтаж на Z-профіль.

Щоб полегшити і прискорити будівництво стяжок, можна дістатися до сталевих кріпильних елементів, також званих теслярськими фітингами. Вони виготовляються з оцинкованої сталі, в якій вже зроблені отвори для гвинтів або цвяхів. Деякі моделі також мають отвори для гвинтів, які ви можете дізнатися по тому, що їх діаметр більше, а число менше. Вміло використовувані фітинги забезпечують міцні і високоточні з’єднання. Що дуже важливо – вони дозволяють економити до 30% деревини. Ви також можете використовувати балки з меншими поперечними перерізами. Однак важливо, щоб архітектор або будівельник ферми включали їх у свій проект.

Кроквяна система

Виконуємо монтаж будь-яких обсягів покрівлі(тільки скатної), також виробляємо монтаж на Z-профіль.

Крокви зазвичай являє собою дерев’яну конструкцію даху, на якій лежить покриття. Крокви, лати, прогони, цегляні стіни, тобто її елементи повинні бути надійно з’єднані один з одним. Тільки тоді кроквяна система не зігнеться під вагою прикріплених до неї матеріалів і не буде загрожувати їй сильним вітром. Ми підкажемо, які кріпильні елементи використовуються при монтажі крокв даху.

Ремонт покрівлі балконів та веранд

Збираємо дахи професійно, вже 17 років. Проектування даху будь-якої складності.

Обговорюємо способи захисту балконів, лоджій і терас за допомогою листового металу. У ньому представлені найбільш поширені приклади біологічної корозії та інших пошкоджень поверхні, штукатурки і керамічної плитки. Представляє огляд застосовних правових вимог, норм та інших положень з цього питання. Описуємо сучасні методи захисту і принципи монтажу металообробки.

Винос і розширення балконів і лоджій, як на перших поверхах, так і на верхніх

Наш робочий процес

01.

Консультація

Надамо компетентну консультацію по монтажу покрівельної кроквяної системи, покрівельних матеріалів, а також усранению деффектов монтажу покрівлі або усунення пошкоджень на даху.

02.

Огляд

Проводимо огляд дахів перед монтажем кроквяної системи на відповідність з проектом або для узгодження проекту. Також виявляємо причини протікання покрівлі для подальшого ремонту.

03.

Пропозиція

Вибираємо один або кілька варіантів для подальшого виконання робіт, передаємо їх замовнику для узгодження/ознайомлення та вибору альтернативного.

04.

Висновок

Після узгодження з замовником, укладаємо договір з гарантійними зобов’язаннями на всі етапи виконання робіт: проект, ремонт, рекострукція та інше.

Фундамент сайту vvi.org.ua

Це практичні матеріали з будівництва будинку.

Наші статті містять інформацію про будівельні та монтажні технології, вартості матеріалів і виготовлення, тенденції в архітектурі та дизайні, а також цікаві ідеї та дизайн інтер'єру. Ентузіасти саду знайдуть тут проекти невеликої архітектури, садові аранжування і перевірені рішення для адаптації навколишнього середовища будинку.
На vvi.org.ua ви також можете подивитися численні фотогалереї. Цифрова версія щомісячника " VVI " -це понад 1000 великих, змістовних будівельно-монтажних матеріалів і кілька років цифрових архівів журналу. Наші ресурси збагачують численні редакційні доповнення та спеціальні випуски, доступні у версіях PDF або html.
Цінною частиною сайту є свої матеріали, користувачі завжди знайдуть цікаві статті для досвіду будівництва та експлуатації власного будинку.
vvi-proekt строительство и реконструкция
Менеджер VVI
Консультування з будівельних питань-це наша сильна сторона!

Дніпро

Замовити проект покрівлі будинку онлайн в Дніпрі/Дніпропетровську за номером:
т. +38 (067) 262-04-33

Миколаїв

вул. Погранична, 167, Миколаїв, Миколаївська область, 54000
т. +38 (099) 206-01-98
Viber, Telegram